Site rengi

Tasarım

Turgutreisli Esnafa Destek Genişliyor…

21.11.2020
A+
A-
Turgutreisli Esnafa Destek Genişliyor…

Turgutreis’te 21 yıldır gazete bayi olarak faaliyet gösteren Adnan Tekin’in iş yerinin otopark yapılması nedeniyle Muğla Büyükşehir belediyesi tarafından yıkılacak olması, ilçede büyük tartışma yarattı.

Arena Bodrum Haber – Muğla Büyükşehir Belediyesinin yaptığı uygulamanın sosyal medya üzerinden gündeme gelmesi sonrasında Bodrum’da geniş yankı oluşturan olaya bir tepkide Bodrum Güç Birliği Derneğinden geldi. 

21 Yıldır Turgutreis’te gazete ve dergi bayi olarak hizmet veren Adnan Tekin’in işyeri, Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından tahliye ettirildi. Bu alanın otopark olacağı için yıkılacağı öğrenilirken, alınan bu karar Bodrum’da büyük tartışma yarattı.

Konuyla ilgili bir tepkide Bodrum Güç Birliği Derneğinden geldi. Dernekten yapılan açıklamada Turgutreis’in otopark ihtiyacının büyük olduğunu ancak bunu yaparken Bodrum’un değerlerinin bu kadar kolay harcanmaması gerektiğini ifade edildi.

Kayhan: Bodrum esnafının her zaman yanında olacağız

Dernek olarak yapmış oldukları çalışmalar ve girişimler sonucunda Adnan Tekin’in Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılan gazete bayisinin yerine, Bodrum Belediyesi’nin Turgutreis’te yeni ve modern bir gazete bayisinin hayata geçeceğini öğrendiklerini belirten Bodrum Güç Birliği Dernek Başkanı Serdar Kayhan; “Adnan Tekin’in büyük emek ve özveriyle 21 yıldır bugünlere getirdiği gazete ve dergi bayisi, sadece Turgutreis’in değil, tüm Bodrum’un simgesi olmuştur. Muğla Büyükşehir Belediyesi ise hiçbir kolaylık sağlamadan, çözüm üretmeden mahkeme yoluyla Adnan Tekin’e bunu yapmaktadır. Adnan Tekin Turgutreis’e gazete ve dergi sevgisini aşılayan bir değerdir. Bu kadar kolay harcanamaz. Bodrum Güçbirliği Derneği olarak Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a konuyu iletip, rahatsızlığımızı belirttik. Bodrum Belediyesi Turgutreis’e yeni ve modern bir gazete bayisi kazandıracak. Ahmet Aras ve Bodrum Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz. Umarız Adnan Tekin, kırgınlığını bir tarafa bırakıp, yeni gazete bayisinde hepimize aşıladığı okuma sevgisini yeni nesillere aktarmaya devam eder. Bodrum esnafının her zaman yanındayız” dedi.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.