Milas KOM Grup Amirliği, düzenledikleri operasyonla FETÖ/PYD soruşturmaları kapsamında aranan ve Muğla genelinde askeri yapıdan sorumlu olduğu iddia edilen şüpheliyi sahte kimlikle yakaladı. FETÖ/PYD zanlısı, mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Milas Kom Grup Amirliği ekipleri FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında yapılan operasyonla iki kişiyi yakaladı. Edinilen bilgiye göre; Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmalar kapsamında arandığı tespit edilen A.Ö isimli şahsın Milas’ta ikamet ettiğinin belirlenmesi üzerine Milas KOM ekipleri çalışma başlattı ve şüpheliyi evinde yakaladı.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmalar kapsamında ve Muğla Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmalar kapsamında aranan M.A., isimli şüpheli de Milas KOM ekipleri tarafından üzerinde sahte kimlikle yakalandı. Şüphelinin, Muğla genelinde askeri yapılanmadan sorumlu olduğunun tespit edildiği bildirildi.
Her iki FETÖ/PYD zanlısı da polisin başarılı çalışması neticesinde, ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Zanlılar, çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. M.A., daha sonra polis tarafından yeniden gözaltına alındı ve mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.